• nobat@parmisdental.ir
  • 051-36635003

جرمگیری دندان

جرمگیری دندان…:

  • جرم باعث تحلیل لثه ها و بافت نگهدارنده دندان می گردد لذا در صورت وجود جرم فراوان شاهد عقب نشینی لسه ها و ایجاد غشای کاذب بر روی سطح ریشه دندان به جای لثه ها خواهیم بود. بنابراین پس از برداشتن جرم ها اولین علامت افزایش حساسیت دندان خواهد بود.
  • شستشوی دهان باید با آب نمک ولرم و رقیق ( یک چهارم قاشق غذا خوری نمک در یک لیوان آب) یا با دهانشویه تجویز شده توسط دندانپزشک صورت بگیرد
  • از خوردن مواد محرک ( فلفل ، ادویه و … ) در روز جرم گیری بپرهیزید.
  • حساسیت پس از جرم گیری با مصرف روزی یکبار خمیردندان ضد حساسیت به تدریج کمتر می شود .
  • پس از جرم گیری ممکن است تا ۳ روز هنگام جوید ، در لثه ها احساس درد کنید . این امری طبیعی است ، نگران نباشید.
  • جرم گیری در صورت انجام صحیح ، هیچ آسیبی به مینای دندان وارد نمی کند و توصیه می شود هر شش ماه یکبار در صورت نیاز جرم گیری توسط دندانپزشکی انجام شود.
جرم گیری

جرمگیری دندان چگونه انجام میشود ؟

جرمگیری با ابزار های دستی دندان پزشکی :  متخصص به کمک ابزار های دستی پلاکت های موجود روی دندان را از بین میبرد . این روش مناسب برای  افرادی میباشد که جرم دندانی زیادی ندارند .

جرمگیری با التراسونیک : متخصص با یک دستگاه کوچک و سر فلزی ان پلاکت ها را از روی سطح دندان و لثه پاک میکند و از اسپری آب برای شستن و سرد نگه داشتن دستگاه کمک میگیرد . همچنین بیمار هیچ دردی را احساس نخواهد کردخمیر دندان‌های جرمگیر دندان

خیمر دندان های جرم گیر دندان موجود در بازار تا حدی برای جرم گیری مفید میباشند اما استفاده ی مداروم از انها برای مینای دندان مضر میباشد  زیرا این محصولات دارای مقادیر زیادی مواد ساینده میباشند حتی باعث بروز حساسیت نیز میشوند .جرمگیری دندان هر چند وقت یه بار انجام شود ؟

به طور معمول جرمگیری دندان هر شش ماه یک بار توصیه میشود . اما در بسیاری از افرادی که مراقبت های لازم را انجام میدهند این مدت طولانی تر میباشد .


دریافت نوبت

۰۵۱-۳۶۶۳۵۰۰۳

کانال تلگرام

به روزترین مطالب دندانپزشکی

ساعت کاری کلینیک

شنبه تا پنجشنبه - 9:30 - 21:00

مشهد شهرک غرب

بلوار شریعتی بین 11 و 13
آفر ویژه ارتودنسی: مبلغ استثنایی 4.900.000 بصورت تمام اقساط توسط متخصص ارتودنسی
تماس بگیرید